ПРОХОРІВКА + КАНІВ
Тури Черкащиною - Екскурсійні |
Прохорівка + КАНІВ
(Черкаси - Мошни -- Канів - Черкаси)
180 грн
11 ВЕРЕСНЯ
ОПИС МІСЦЕВОСТІ
МОШНИ
До середини Х століття територія, де розташовані сучасні Мошни, була порубіжжям Руської держави. Південніше, на “варязькому острові” і довкола нього, жило войовниче плем’я уличів, яке тривалий час не хотіло коритися київським князям. Лише у результаті чотирирічних воєн київський князь Володимир у 994 році підкорив уличів і включив їхню територію до київської держави, відсунувши її рубежі південніше. Але, незважаючи на це, територія сучасних Мошен і його околиць залишалась ворітьми, через які проходив єдиний шлях, що йшов по “Острову Русів” вздовж Дніпра на північ серед непрохідних боліт та лісових нетрів. На користь цього говорить одна з версій походження назви “Мошни” (зі старослов`янської означає – “отвір”, “хвіртка” чи “ворота” – ворота Русі). Інша версія гласить, що назва Мошни більше тяжіє до слова “мошна”, що в перекладі зі староруської означає “гаманець”, у більш широкому розумінні – “гроші”, “багатство”. Можна припустити, що у Мошнах жило багато талановитих майстрів–ремісників, які, як правило, були людьми порівняно заможними.
Перший пароплав
МЕЖИРІЧ* (тур від 27.03. не включає цей об'єкт для відвідування)
Межиріч відомий делеко за межами України. Адже тут виявлено та досліджено славнозвісне поселення палеолітичних мисливців на мамонтів. На місці, де зливаються води рік Россава та Рось виявлено чотири цілком збережені помешкання із кісток мамонтів. Вік цих помешкань сягає 15 тисяч років. Ці житла експонуються у кращих музеях світу. Ми ж можемо оглянути основу одного з таких помешкань.
Відкрита стоянка була у 1965 році. У 1966-74 рр. досліджувалась академіком І.Г.Підоплічко, який розкопав три споруди з кісток мамонтів.Унікальність Межиріцьких споруд полягає в своєрідній художній
зовнішності обкладки з певних частин кісток мамонтів, не відмічених на всіх відомих до нашого часу місцезнаходженнях пізнього палеоліту. Зважаючи на наукову цінність і світову відомість стоянки первісних мисливців на мамонтів в с. Межиріч, Національна Академія наук України прийняла рішення про будівництво науково-дослідної лабораторії-музею "Стійбище мисливців на мамонтів" на місці розкопок.
Свідченням світової відомості і наукового значення Межиріча є демонстрація в 1981-82 рр. першої споруди на міжнародній виставці в Японії, спорудження її в м.Дордон’є у Франції, створення діорами Межиріцької стоянки у другому за значенням музеї в світі - в музеї природничої історії в США. На місці розкопок знято кілька українських телефільмів і один телефільм ВВС, що демонструвався в Європі і Америці.
Зараз стоянка первісних мисливців на мамонтів у с. Межиріч є пам’яткою археології національного значення і охороняється державою. Над четвертою спорудою збудовано захисний павільйон, продовжуються розкопки навколишньої території.
ВІДКРИТТЯ І ДОСЛІДЖЕННЯ ПАМ’ЯТКИ.
…Якось восени 1965 р. З.М.Новицький, копаючи льох коло своєї хати, на глибині близько двох метрів натрапив на згромадження великих кісток...
- КАНІВ
ПРОГРАМА ПОДОРОЖІ*
8.00 - 8.30 - переїзд з Черкас до Мошен, екскурсійний супровід.
8.30 - 9.00 - зупинка у с.Мошни. Відвідування храму Преображення Господнього ХІХ ст.,
(огляд з автобусу приміщення колишнього костелу ХІХ ст., дерев'яного "Будинку Лікарів" арх. Городецького.)
09.00 - 10.00 - переїзд до м.Канів.
10.00 - 13.30 - екскурсія містом, відвідування Успенського собору ХІІ ст., могили А.Гайдара, могили І.Підкови, Музею народного декоративного мистецтва, Канівського Національного Шевченківського заповідника, Чернечої гори.
13.30 - 14.00 - обід (факультативно)
14.00 - 16.00 - за бажанням відвідування Канівської гідроелектростанції. (прогулянка набережною)
15.00 - 17.30 - переїзд до м.Черкаси.
Вартість - 165 грн.
У вартість входить: послуги екскурсовода, трансфер, страховка.
У вартість не входить: вхідні квитки, екскурсоводи у музеях, харчування.