Канівська ГЕС
Тури Черкащиною - Екскурсійні |
Канівська гідроелектростанція
Канiвська ГЕС є наймолодшою станцiєю на всьому Днiпровському гiдрокаскадi, якщо, звiсно, не брати до уваги другу чергу ДнiпроГЕС. Вона стала, так би мовити, останнiм елементом, що довершив цiлiсну систему гiдростанцiй у межах України.
ОПИС МІСЦЕВОСТІ та ПОДІЇ
Будівництво Канівської ГЕС розпочалося в 1964 році, на честь 150-річчя з Дня народження Тараса Шевченка.
До складу будівель Канівського гідровузла входять: будівля гідроелектростанції, комплекс суднохідних будівель, земляні плотини, захисні споруди правого берега.
Зі створенням каскаду водосховищ було розв'язано проблему забезпечення водою населення, промисловості та сільського господарства, збільшення обсягів водоспоживання і більш рівномірного його розподілу протягом року, оскільки 70% стоку Дніпра припадає на час весняної повені.
Музей народного декоративного мистецтва
В центрі старої частини міста Канева, біля Успенського собору (пам'ятка архітектури ХІІ ст.) знаходиться будівля - Базіліанське училище (пам'ятка архітектури ХVIII ст.). В цьому приміщенні розмістився музей народного декоративного мистецтва, після того, як був переведений з Успенського собору. Музей був заснований в 1972 році. Гордістю музею є роботи видатних майстрів України з декоративного розпису, гончарства, гутного скла, вишивки, ткацького та килимового мистецтв. Музей нараховує 5 тисяч експонатів. Тут можна побачити майже всі види народного мистецтва: одяг і вишивку, декоративний розпис і фарфор, кераміку й скло, робота по дереву, килими. Найцінніші експонати: керамічні вироби періоду трипільської культури; свічник, дзвінок, люльки періоду Київської Русі, козацькі люльки, скляні вироби ХІІІ - ХІХ ст.
Тарасова гора
Тарасова (Чернеча) гора - національна святиня українського народу, місце поховання видатного поета Тараса Шевченка. Одна з найвищих гір у місті.
На цій горі в XI ст. було засновано печерний Канівський монастир.
Музей "Тарасова світлиця" (перший народний музей українського кобзаря) відкритий в колишньому будинку доглядача могили І. Ядловського. У 1939 р. встановлено найбільший в Україні пам'ятник Шевченка, побудовано сходи в 342 сходинки з фонтаном "Лілія". 10 червня 1918р. Рада Міністрів України визнала могилу Тараса Шевченка національною власністю. У десяти залах знаходиться більше трьох тисяч експонатів, серед них багато подарунків від людей з різних країн.
Успенський собор побудований за часів Русі у 1144 році князем Всеволодом, є пам'яткою архітектури. У планувальній структурі повторюється тип Успенського собору Києво-Печерської лаври і за своєю стилістикою належить до київської архітектурної школи першої половини XII століття.
У 1185 році біля стін цього храму готувалася оборона від половців після невдалого походу новгород-сіверського князя Ігоря Святославича. У 1587 тут був похований, страчений у Львові козацький лідер Іван Підкова.
З Успенським собором пов'язано і ім'я великого Кобзаря Т.Г. Шевченка. Тут перед похованням стояла труна з прахом Т. Шевченка. Брати Шевченка хотіли поховати Тараса біля стін Успенського собору, але Григорій Честахівський, що супроводжував прах великого поета, зумів відстояти виконання останньої волі Тараса.
У січні 2008 року після реставрації і освячення Успенського собору було встановлено три хрести.
Програма подорожі:
8.00 – виїзд з міста Черкаси у напрямку м.Канів
9.30 - 11.00 – екскурсія до Канівської ГЕС
11.20 – 13.00 – екскурсія до музею народного декоративного мистецтва
13.20 – 14.00 - відвідання Успенського собору
14.10 – 15.00 – підйом на Чернечу гору, вільний час
15.00 – 17.00 - екскурсія до Канівського музею Т.Г. Шевченка
17.00 – повернення до міста Черкаси
Вартість туру: 125 грн.
До вартості туру входить:
- проїзд комфортабельним автобусом;
- оформлення страховки;
- вхідні квитки;
- екскурсійне обслуговування згідно програми.
Коментарі