Угорщина
Відпочинок - Відпочинок за кордоном |
Угорщина
Угорщина затишно розташувалася в самому центрі Європи. Природа щедро обдарувала цю країну чудовими озерами і термальними джерелами (в Угорщині понад 500 лікувальних джерел, в тому числі і в самому Будапешті). Угорщину по праву можна назвати справжнім бальнеологічним курортом. Озеро Балатон – це, з одного боку, відомий лікувальний курорт і в той же час – прекрасне місце для відпочинку.
Угорщина – це держава в Центральній Європі. На півночі межує зі Словаччиною, на північному сході з Україною, на сході – з Румунією, на півдні – з Сербією, Хорватією та Словенією, на заході з Австрією. Адміністративний розподіл: 19 медье і 1 місто, прирівняний до медье. Площа: 93030 кв. км. Столиця: Будапешт. Найбільші міста: Дебрецен, Мішкольц, Сегед, Печ.
Невелика за розмірами Угорщина володіє неабиякими природними багатствами. Якби можна було зібрати докупи усі заповідники та природоохоронні зони країни, то отримана територія у 520 тисяч гектарів могла б конкурувати з найбільшими у світі національними парками. Тим, хто вирушає пішки або велосипедом, на фотополювання або спостереження за птахами, допомагають на маршруті вказівні таблички та позначені туристичні стежки.
Цілющі води
Під Угорщиною ціле море цілющих вод. Де б не робили свердловину, майже напевно натрапляли на термальне джерело. З близько 1300 відомих на сьогоднішній день джерел 80 знаходяться у Будапешті. Майже у 70 містах і селах на водах було споруджено лікувальниці, купальні, пляжі з термальними басейнами або бальнеологічні готелі. Мінеральні води допомагають при захворюваннях опорно-рухового апарату, дерматологічних та гінекологічних хворобах, при патологіях органів травлення та нервової системи. Щедра природа дарує хворим одужання, а здоровим – насолоду.
Балатон – найбільше у Центральній Європі тепловодне озеро. Родини з маленькими дітьми віддають перевагу відпочинку на його південному узбережжі, де дно дуже пологе. Над північним узбережжям, де вода глибша, височіють вулканічні гори. Балатон – це й є національні парки та древні фортеці, тут у воді віддзеркалюються яскраві вітрила, а виноградні плантації дарують відмінні вина. Тут, з півострова Тихань 900 років тому милувалася озером київська княжна Анастасія – донька Ярослава мудрого та дружина угорського короля Антраша І.
Пам'ятки в Угорщині
Каталог ЮНЕСКО містить 8 розташованих в Угорщині об'єктів, які є частиною світової спадщини. Три з них - Національні парки: найбільша в Центральній Європі система карстових печер "Аггтелек", степ Хортобадь та найзахідніше озеро євразійського степу та найбільше лужно-земляне озеро Європи - Ферте. До об'єктів, створених людиною, належать: давньохристиянський цвинтар у місті Печ, тисячолітнє абатство в Паннонхалмі, а також невелике село Холлоке, що зберегло до наших днів народну архітектуру та місцеві традиції. Список продовжив виноробний регіон Токай, що має унікальні географічні умови і де тисячолітні виноробні традиції є запорукою всесвітньо відомих вин.
Будівлі на дунайській набережній Будапешта, Цитадель на горі Геллерт та Будайський Замок представляють одну з найбільш мальовничих панорам світу. Так само, до Світової спадщини, належить і збудований на основі єдиної архітектурної концепції проспект Андраші з його історичним оточенням.
Робота установ в Угорщині
Комерційні банки працюють з понеділка по четвер з 08.00 до 15.00, у п'ятницю - з 08.00 до 13.00, вихідні: субота та неділя. Обмінні пункти працюють в будні дні - з 9.00 до 18.00. Деякі обмінні пункти працюють по суботах і неділях з 9.00 до 12.30. Цілодобово обміняти валюту можна в обмінних пунктах при готелях. У розпорядженні туристів також автомати для обміну валюти і банкомати. До оплати приймаються платіжні картки: AMEX, Diners club, EnRoute Euro/Mastercard, JCB, VISA.
Більшість музеїв не працює по понеділках, а також по днях, які ідуть за громадськими святами.
Великі гастрономи відкриті з 7. 00 до 19. 00, а універмаги - з 10. 00 до 18.00.
Транспорт в Угорщині
Залізничним, автомобільним та річковим і авіатранспортом Будапешт пов'язаний із сусідніми країнами. У Будапешті на озеро Балатон можна дістатися автобусом з Мінська чи з Бреста. Найбільшу швидкість забезпечують поїзда систем «InterCity» і поїзди-експреси. Суспільний транспорт розвинений чудово. У кожному місті є тролейбусні і автобусні маршрути. У Будапешті також є метро, в Дебрецені, Мішкольці і Смегеде їздять трамваї. В Угорщині діють міжміські поїзди і мережа приміських електричок. В Угорщині є 4 автостради і безліч автодоріг загальною довжиною понад 30000 км, якість яких задовольнить найбільш вибагливих водіїв. Швидкість для машин обмежена: 60 км/год в міських районах, 80 км/год на шосе, 100 км/год на швидкісних дорогах і 120 км/год на автострадах.
Стоянки таксі розташовані на авто- і залізничних вокзалах, а також біля великих готелів. Про ціну проїзду краще домовлятися з водієм заздалегідь. Після закінчення роботи громадського транспорту деякі водії можуть вимагати з вас подвійну оплату. Для оренди автомобіля необхідно мати вік старше 21 року, офіційно проживати на території країни (наприклад, в готелі), мати кредитну картку і залишити заставу в 300 доларів. Для мотоциклів обмеження швидкості такі ж, за винятком міських районів, – 50 км/год. Миготливий зелений колір прирівнюється до жовтого кольору. Рух у центрі Будапешта заборонено, штрафи за паркування дуже високі, тому краще скористатися послугами громадського транспорту. В Угорщині поза населеними пунктами і в денний час повинні бути включені фари ближнього світла.
Влітку регулярні пасажирські рейси катерів є на озері Балатон, а також на річці Дунай. На автобусі та поїзді з Угорщини можна дістатися до країн Східної (Словаччина, Польща, Румунія) та Західної Європи.
Традиційна кухня в Угорщині
Більшість страв включає в себе паприку. Паприка займає в угорській кухні таке ж місце, як макарони в італійців. Найпопулярніший овоч в Угорщині - капуста, іноді подається в турецькому стилі (toltott kaposzta) або використовується в супі (kaposzts levis).
Делікатесами в Угорщині вважаються паштет із гусячої печінки і папрікаш з курки (paprikas csirke). Як гарнір до рибних страв подається локшина з сиром і беконом (turos csusza). Угорські вина широко відомі у світі, а кращі сорти ідуть на продаж з угорським прапором, який зображений на наклейці.
Чайові в Угорщині
В Угорщині донині платять чайові лікарям, фіціантам, перукарям і водіям таксі (близько 10%). У ресторані чайові сплачуються відразу ж, як тільки ви отримали рахунок.
Віза в Угорщину
Для отримання короткострокової візи (до 90 днів, віза "С" з метою туризму, приватної поїздки, бізнесу, лікування або навчання) потрібно пред'явити дійсний більш ніж на 6 місяців закордонний паспорт, туристичний ваучер, запрошення (в оригіналі) або бронь готелю для туристичної візи, оформлене або завірене в поліції Угорської Республіки (копія або документи, отримані по факсу, не дійсні) або напрямок угорського медичного закладу, що підтверджує прийом на курс лікування, заповнені анкети, 3 фотографії, авіа або залізничний квиток на поїздку до УР і назад (за винятком одноразового транзитного проїзду). Крім зазначених вище документів Консульський відділ може попросити пред'явити й інші документи, що підтверджують мету перебування в країні.
Вартість візи на одноразовий в'їзд - $40, одноразовий транзит - $38, дворазовий в'їзд - $75, дворазовий транзит - $65, багаторазовий в'їзд - $180. Доплата за терміновість - $15, перенесення діючої візи в новий паспорт - $20. Термін оформлення візи – до восьми робочих днів, хоча зазвичай цей процес займає більше часу. Візовий відділ посольства Угорщини в Москві не оформляє термінових віз.
Наявність самої візи не дає її власникові права на в'їзд на територію Угорщини. Потрібно мати з собою документи, що підтверджують дотримання умов в'їзду та перебування на території Угорщини не тільки при подачі заяви на отримання візи, проводити перевірку документів на в'їзд уповноважені також співробітники Прикордонної служби Угорської Республіки. За відсутності переконливих доказів дотримання всіх необхідних для в'їзду умов в'їзд власника візи в країну не допускається.
Телефони
Код виклику Угорщини з-за кордону – 36, Будапешта – 1
Автоматичний міжнародний зв’язок з Угорщини - 00 + код країни + код міста + номер телефону
Автоматичний міжміский зв’язок – 06 + код регіону + місцевий номер телефону
Номери телефонів у Будапешті – семизначні, в регіонах – шестизначні
У таксофонах використовуються монети у 10, 20, 50 и 100 форинтів, а також телефонні картки
Телефонні картки можна купити в поштових відділеннях, а також у газетних і тютюнових кіосках.
Важливі номери телефонів:
Швидка медична допомога: 104
Поліція: 107
Телефонна служба Tourinform та Police-info: 438-8080
Служба екстреної допомоги: 112
Довідкова: 198
Міжнародна довідка: 199
Спеціальна довідка: 197
Служба допомоги автоклубу: 188
Точний час: 180
Картка „УГОРСЬКИЙ ТУРИЗМ”
Картка „Угорський туризм” дійсна протягом 13 місяців. Власнику такої картки надаються певні пільги в понад тисячі місцях сфери обслуговування (готелях, ресторанах, під час користування послугами транспортних підприємств, а також скидки на квитки культурних заходів). Перелік місць, де приймаються картки, вказуються в каталозі, що додається до картки. Більш докладна інформація: www.hotelinfo.hu
*використано матеріали з сайтів: http://www.ugor.com.ua, http://www.online-tourist-world.com