В'єтнам
Відпочинок - Відпочинок за кордоном |
В'єтнам
Соціалістична Республіка В'єтнам, країна в південно-східній Азії, на узбережжі Південно-Китайського моря, межує на півночі з Китаєм, на півдні та заході з Лаосом та Камбоджею; омивається Південно-китайським морем.
Офіційні мови - В’єтнамська (державна), китайська, в туристичних районах користуються англійською (отримує все більше поширення), французькою, кхмерською та іноді - російською.
Географія
Територія В'єтнаму видовжена в меридіональному напрямі (відстань між крайніми північною і південною точками — бл. 1750 км), а в широтному напрямі її протяжність від 616 км на півночі (від Монгкая до в'єтнамсько-лаоського кордону) до 46,5 км в центральній частині (в області Чунгбо). Довжина берегової лінії, що нагадує букву S, становить 3260 км. Розміщення В'єтнаму на стику декількох природних зон, а також наявність древньої геологічної структури визначають різноманітність його природних умов. Більше 3/4 території країни займають гори, плато і плоскогір'я висотою до 3143 м. На узбережжі — низовини (г.ч. в дельтах р. Хонгха на півночі і Меконг — на півдні). Клімат тропічний мусонний. Восени часті тайфуни і паводки.Гроші
Новий донг (VND або D), номінально відповідає 10 хао і 100 су. В обігу знаходяться банкноти номіналом в 500 000, 100 000, 50 000, 20 000, 10 000, 5 000, 1 000, 500, 200 і 100 донг, а також монети в 5 000, 2 000, 1 000, 500 і 200 донг (монети поступово виходять з обороту). Всі банкноти випущені в кількох варіантах, високий ступінь захисту від підробки мають тільки купюри, випущені після 2003 року.
Банки відкриті з 7.30-8.00 до 15.30-16.30. Вихідний день - субота та неділя.
Валюту можна обміняти в великих банках і спеціалізованих обмінних пунктах, а також на ринку, де курс зазвичай трохи вигідніший, але й вищим є ризик зіткнення з шахраями.
Долар США має майже всюди використовується, але до оплати зазвичай приймають лише нові купюри - старими банкнотами розплатитися практично неможливо. У столиці та інших великих містах можна розплатитися в євро, ієнах, юанях або батах. Туристичні чеки в доларах США або євро можна перевести у готівку в будь-якому великому банку. Кредитні картки отримують все більше поширення - їх приймають у великих магазинах, готелях і ресторанах Хошиміну і Ханоя (найбільш широке розповсюдження отримали "Мастер Кард" і "Віза", комісія становить зазвичай близько 3%). Банкомати (розташовані в будівлях банків, великих магазинів і готелів) видають тільки донги.
Державні готелі та ресторани зазвичай додають до рахунку 5% на оплату послуг, тому залишати чайові не потрібно. У приватних закладах з чайовими слід визначатися на місці - деякі з них взагалі не надають ніяких рахунків (і меню!), інші визначають розмір чайових самостійно.
Віза
Оформлення поїздки громадянам України (СНД) у В'єтнам спрощено до мінімуму, оскільки з В'єтнамом укладено договір про безвізовий в'їзд і виїзд. Щоб виїхати з України (СНД) , необхідна віза. Вам варто звернутися за оформленням цієї візи в консульство або посольство В'єтнаму в Києві чи Москві.
Митні правила
Ввезення іноземної конвертованої валюти не обмежене, але необхідно декларувати суму понад 3 тис. доларів США, оскільки вивезення валюти дозволяється тільки в межах декларації.
Безмитно ввозяться до 400 сигарет, 100 сигар або 500 гр. тютюну, до 2 л. алкогольних напоїв міцністю до 22 градусів або 1,5 л. міцних алкогольних напоїв (загальний обсяг ввезеного алкоголю не повинен перевищувати 3 л.), до 5 кг. чаю, до 3 кг. кава, розумну кількість парфумів і парфумерії, а також інші товари загальною вартістю не більше 5 млн. донг.
Заборонено ввезення наркотиків і наркотичних медичних препаратів без лікарського розпорядження на їх застосування (санкції за ввезення наркотиків вкрай високі, аж до страти), вогнепальної зброї, порнографії, друкованої продукції, компакт-дисків, аудіо- і відеозаписів, що ображають місцеві традиції.
Ввезення побутової та обчислювальної техніки підлягає обов'язковому декларуванню, вся незадекларована техніка дозволяється до вивозу тільки при сплаті митних зборів або наявності чека про її придбання в місцевих торговельних організаціях.
Рекомендується зберігати докази всіх витрат, здійснених у країні в період перебування.
Заборонено вивіз національної валюти, предметів мистецтва та антикваріату, ювелірних прикрас і предметів народного промислу без відповідного документального оформлення.