Паломництво до Києва
Тури Україною - Паломницькі тури |
Святі місця Києва
Перша духовна святиня України і Всієї Русі
ОПИС МІСЦЕВОСТІ ТА ПОДІЇ
Споконвіків Київ мав славу святого міста. Причин для цього було немало – віддавна святими називали самі київські гори, воду з багатьох джерел, що витікали з-під цих гір, безумовно, що святість міста творилася величезною кількістю монастирів і храмів, а також знаковими місцями при них, які особливо шанували паломники.
Києво Печерська Лавра – печерний монастир, заснований у середині 11 століття. Він став одним з центрів розповсюдження християнства у Київській Русі та Східній Європі. Ченці монастиря, які будували його, вклали у створення цієї обителі своє уявлення про прекрасне та явили світові визначний архітектурний комплекс.
На сьогоднішній день він складається з 3-х різних груп: Верхня Лавра, комплекси Ближніх та Дальніх печер.
Особливий інтерес для паломників і туристів являють печери Києво-Печерської Лаври, які називають Ближніми і Дальніми. Вони відділені поміж собою яром та хребтом гори. У печерах спочивають нетлінні мощі святих угодників, які, за віруванням багатьох, наділені силою зцілення. Печери вириті на глибині від 5 до 15 метрів, в них є підземні храми, поховальні ніші, келії ченців-затворників.
Собор Святої Софії (Софійський Собор)— християнський собор в центрі Києва, пам'ятка української архітектури і монументального живопису 11 — 18 століть, одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі.
Був однією з головних святинь Східної Європи та центром православної Київської митрополії. Знаходиться на території Софійського монастиря, що перетворений сьогодні на державний архітектурно-історичний заповідник «Софійський музей».
Собор як головний храм держави відігравав роль не тільки духовного, а й політичного та культурного центру.
Собор приголомшує своїх відвідувачів красою фресок і мозаїки, виконаних майстрами XI століття.
Свята Софія Київська – це джерело мистецтва, до неї приходять історики і туристи, щоб побачити і помилуватися цим дивом Візантійської і Старовинної Руської архітектури
Михайлівський Золотоверхий монастир
Вишуканість золотоверхого Михайлівського храму на території однойменного монастиря, який в 2008 році урочисто відмітив 900-річчя, не залишає байдужим нікого.
Заснований у 1108 році київським князем Святополком Ізяславичем, монастир був освячений на честь архистратига Михаїла. Святий Михаїл, особливо вшанований у Візантії, культ якого разом із християнством був занесений в Київ звідти, вважався покровителем князів, заступником під час воєнних походів. Йому приписували знищення язичницьких ідолів; пізніше Михаїл став захисником козацтва. Михаїл – святий покровитель Києва та киян.
Андріївська церква
За легендою, на пагорбі, прикрашеному цією дивовижною спорудою, апостол Андрій, перший учень Христа на Русі, провидів виникнення міста і поставив хрест. З моменту хрещення Русі до середини 18 століття на цьому місці було декілька християнських церков, жодна з яких не збереглась до наших днів.
Пізніше, в 1744 році, імператриця Єлизавета, яка прибула до Києва, забажала заснувати храм Божий саме тут. Вона заклала перший символічний камінь у фундамент майбутнього собору, який будували з 1749 по 1762 рр. у стилі бароко.
Церква Миколи Чудотворця на воді.
Це перший та поки що єдиний храм у Європі, розташований в акваторії. На початку 20 століття на київській річковій пристані була капличка Святого Миколая у псевдоруському стилі, збудована на кошти міського товариства спасіння на водах і зруйнована за 30-х років.
У 2004 році за рахунок коштів компанії „Укррічфлот” було зведено церкву Святого Миколая на намивному ґрунті. В ній є ікона святого Миколая, якій понад 200 років. За формою церква трохи нагадує квітучий каштан. Храм з’явився не так давно, але вже встиг стати одним із символів Києва.
ПРОГРАМА ПОДОРОЖІ*
7.00 Виїзд із м.Черкаси в м.Київ
Технологічна зупинка в с.Софіївка
10.00 Приїзд до Київа
10.30-13.00 Відвідання Києво-Печерської Лаври (вул.І.Мазепи 25)
13.00 -14.00 Час на обід
14.30-16.00 Відвідання Софійського Собору (вул. Володимирівська 24)
За бажанням огляд:
- Михайлівського Золотоверхого монастиря
-Володимирського собору
-Андріївської церкви
-Церкви Миколи Чудотворця на воді
18.00 Виїзд в м.Черкаси
19.50 Технологічна зупинка в с.Софіївка
21.00 Приїзд в м.Черкаси
Всього 400 км, час в дорозі 6 годин
УМОВИ УЧАСТІ
Одноденний тур.
Вартість складає - 150 .-
У вартість входить: переїзд комфортабельним автобусом, страховка, екскурсія згідно програми
ЦІКАВЕ
Про м.Київ
http://uk.wikipedia.org/wiki/Київ
http://www.kievtown.net/ukr/about_kiev.html
http://www.interesniy.kiev.ua/old/architecture
Про Києво-Печерську Лавру
http://uk.wikipedia.org/wiki/Києво-Печерська_лавра
http://www.inmeds.com.ua/content/conference/kiyv.php
Відео Києво-Печерської Лаври
http://www.youtube.com/watch?v=UOX3LpBOAbk&feature=related
Про Софійський Собор
http://uk.wikipedia.org/wiki/Софійський_собор
http://www.oldkyiv.org.ua/data/sophia.php?lang=ua
http://www.inmeds.com.ua/content/conference/kiyv.php
Фото Софійського Собору
http://kiev-ua.com/key/релігія?g2_itemId=309
Відео Софійського Собору